زمان مطالعه: 4 دقیقه

شاید فکر کنید آکنه پشت کمر بسیار خجالت آور و ناراحت کننده است.اما این نمیتواند دلیلی بر نا امید شدن شما از داشتن پوستی شفاف و دخشان باشد.

اکثر خانم ها برای داشتن بدن و پوستی بی نقص بسیار تلاش میکنند. اما در مواردی بعضی ها هم شاید فکر میکنند چون پشت کمر آنها کمتر در معرض دید است نیازی به رفع آکنه ها نباشد. اما این نمیتواند دلیل خوبی به خصوص برای خانم ها باشد.

ندانستن دلیل ایجاد آکنه ها و همچنین درمان های پرهزینه میتواند از دلایلی باشد که در رفع این آکنه ها کوتاهی کنیم. اما پیدا کردن راه های درمان طبیعی و کم خطر و همچنین کم هزینه کار سختی نیست. این درمان ها چون بر پایه مواد طبیعی هستند ممکن است مدت زمانی که برای نتیجه گرفتن لازم است کمی بیشتر باشد اما قطعا میارزد.

اگر شما هم قربانی این آکنه های پشت کمر شده اید پس با این بخش از مجله بدانیم همراه باشید که به زودی با این درمان ها کمری صاف و درخشان در انتظار شماست.

چرا آکنه های پشت کمر ایجاد میشوند؟

به طور کلی، هنگامی که بدن بیش از حد تولید چربی از غده های خود میکند، این چربی ها  منافذ پوست را مسدود می کند که منجر به تولید باکتری می شود. و این باکتری ها و سموم دیگر، منجر به  ایجاد آکنه پشت کمر می شود.در ادامه چندین ماسک درمانی ساده با مواد در دسترس جمع آوری کرده ایم که امیدواریم بهترین نتیجه را با استفاده از این روش های طبیعی بگیرید.

جوش شیرین برای آکنه پشت کمر

جوش شیرین یک ماده عالی است که به درمان آکنه و همچنین به از بین بردن باکتری های ایجاد شده در پشت شما کمک می کند. یک خمیر غلیظ و خوب جوش شیرین می تواند به سریع از بین رفتن آکنه ها کمک کند.

مواد لازم برای تهیه ماسک جوش شیرین

  • دوقاشق چایخوری جوش شیرین
  • چهار قاشق چایخوری آب

طرز تهیه

2 قاشق چای خوری جوش شیرین را با 4 قاشق آب مخلوط کرده و کاملاً هم بزنید.
اطمینان حاصل کنید که مخلوط دارای قوام  است.
حالا این خمیر را به پشت بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند.
خمیر را لایه ضخیم بزنید اما نیازی نیست منتظر خشک شدنش باشید.
پس می توانید بعد از 15 دقیقه آب گرم بشویید. میتوانید روزی یکبار این کار را تکرار کنید.

سرکه سیب برای درمان آکنه پشت کمر

سرکه سیب به از بین بردن باکتری های روی پوست و همچنین به حفظ سطح ph بدن کمک می کند. آسان ترین راه برای از بین بردن آکنه های پوستی افزودن دو سه قاشق سرکه سیب به آب گرم و نوشیدن آن است.

سرکه سیب برای رفع آکنه

مواد لازم برای تهیه ماسک سرکه سیب

سرکه سیب و آب را در قسمت های مساوی با هم مخلوط کرده و در بطری بریزید.
حالا می توانید مخلوط را با کمک پنبه بمالید و پیراهنی گشاد بپوشید.
اجازه دهید سرکه سیب خشک شود و سپس با آب گرم بشویید. روزی یکبار میتوانید این کار را انجام دهید.

آلوئه ورا برای رفع آکنه پشت کمر

آلوئه ورا یک ماده عالی است که به از بین بردن باکتری ها و همچنین بهبود زخم و زخم های پوست کمک می کند. به دلیل خاصیت ضد باکتری و ضد عفونت در آلوئه ورا، باعث میشود استفاده از آن روی پوست مفید باشد.

طرز استفاده از آلوئه ورا برای آکنه پشت کمر

یک برگ آلوئه ورا را برش دهید و سپس ژل را از آن خارج کنید.
حالا ژل را به پشت خود بمالید و اجازه دهید چند دقیقه خشک شود.
بعد از چند دقیقه با آب گرم بشویید. از این گیاه معجزه گر میتوانید هر روز استفاده کنید.

آلوئه ورا برای آکنه

روغن درخت چای برای بهبود آکنه پشت کمر

به دلیل خواص ضد باکتریایی روغن درخت چای برای درمان و همچنین جوش های پشتی به طور کامل بهبود می یابند و همچنین باعث از بین رفتن جای زخم هم می شوند.

روغن درخت چای برای آکنه

طرز تهیه محلول روغن درخت چای

می توانید چند قطره روغن چای درخت را در آب گرم بریزید و 20 دقیقه روی پوست خود بگذارید.و این ترکیب هر روز قابل استفاده است.

 

 

 

(Visited 187 times, 1 visits today)