زمان مطالعه: 8 دقیقه

فرقی نمی کند ابروهای شما به صورت طبیعی کم پشت باشند یا قربانی اصلاح نادرست شده باشند. رسیدن به ابروهایی کاملاً زیبا و آراسته امکان پذیر است.

بنابراین، اگر می خواهید ابروهای خود را مرتب نگه دارید یا نمی توانید قوس کامل ابرو را درست ایجاد کنید نگران نباشید. با یادگیری روش ها و تکنیک های صحیح برای فرم دادن به ابروهای خود، می توانید جذاب ترین ظاهر را برای صورت خود ایجاد کنید. پس، قبل از برداشتن موچین و شروع به حمله به هر موی کوچک، زمانی را اختصاص دهید تا مهارت های خود را تقویت کرده و تکنیک خود را با این راهنمایی های مفید کامل کنید. از یافتن فرم مناسب برای صورت گرفته تا شناسایی بهترین ابزارها برای کار، در بدانیم می توانیم به شما نشان دهیم که چگونه ابروهای خود را مانند یک حرفه ای شکل دهید.

شکل ابروها

قبل از اینکه فکر کردن در مورد از بین بردن موهای اضافی اطراف ابرو را شروع کنید، باید در مورد شکلی که می خواهید ابروهایتان داشته باشد تصمیم بگیرید. داشتن دید واضح از فرم نهایی ابروهای خود قبل از شروع به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه را بدست آورید. در حالی که ابروهای همه کمی متفاوت است، بیشتر آنها در یکی از شش دسته اصلی قرار می گیرند. آنها می توانند S شکل، زاویه دار تند، زاویه دار نرم، مستقیم یا گرد باشند. به طور کلی، مناسب ترین شکل برای شما شکلی است که بیشتر با خطوط طبیعی ابروهای شما شباهت دارد. با این حال، عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند مانند فرم چهره شما.

انواع فرم ابروها

من چه مدل ابرویی باید داشته باشم؟

اگرچه همیشه فرم طبیعی ابروها ایده آل بوده است، اما برای رسیدن به بهترین ظاهر، باید نوع صورت خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر صورت بیضی دارید، بیشتر فرم های ابرو، مناسب شماست. با این حال، بهتر است از مواردی که بیش از حد قوس دار یا بیش از حد صاف هستند، خودداری کنید. اگر صورت چهارگوش دارید، سعی کنید با ابروهایی صاف با قوسی ملایم چهره خود را متعادل کنید.برای کسانی که صورت گرد دارند، اطمینان حاصل کنید که ابروهای شما خیلی نازک یا ضخیم نیستند. همچنین، مطمئن شوید که ابتدا و انتهای ابروهای شما همراه با یک قوس ملایم است چون این مدل بسیار با چهره شما مطابقت خواهد داشت.اگر صورت شما کشیده است، ابروهای کمی ضخیم را که خیلی بلند یا قوسی نیستند، امتحان کنید.

انواع فرم صورت

 

چطور ابروی ضخیم و پرپشت را شکل دهیم؟

اگر به طور طبیعی ابروهای پرپشتی دارید، این می تواند هم خوشحال کننده باشد و هم دردسر ساز. اگرچه برای شکل دادن به این ابروها و منظم نگه داشتن آنها ممکن است کمی کار بیشتری لازم باشد، اما ظاهری کاملاً پر و ضخیم به صورت طبیعی خواهید داشت. اگر ابروهای شما نامرتب و شکلی نامشخص دارند، با مشخص کردن و سپس از بین بردن موهای اطراف محل شروع ابرو، آنها را مرتب کنید. سپس موهای اضافی بالای ابرو را مرتب کرده و اطمینان حاصل کنید که قوس ابروی شما در جای صحیح قرار دارد. بعد، موهای اضافی زیر قوس را بردارید. این فرآیند را روی ابرو دیگر تکرار کنید، تا هر دو ابرو با هم یکنواخت و یکدست شوند. سرانجام، موهایی هایی را که از بقیه بلندتر هستند کوتاه کنید تا به یک ظاهر آراسته و مرتب برسید.

چگونه می توان ابروهای نازک را شکل داد؟

اگر به طور طبیعی ابروهای نازکی دارید یا در گذشته ریزش بیش از حد داشته است این امر باعث میشود رسیدن به ابروهایی زیبا و پرحجم کمی مشکل باشد اما امکان پذیر است. اگرچه ممکن است برای جلوگیری از دست دادن ابروی بیشتر از برداشتن ابروی خود منصرف شوید اما این نتیجه ای جز نامرتب کردن ظاهر شما نخواهد داشت. درعوض، با دقت آرایش کرده و ابروهای خود را برای داشتن ظاهری زیبا پر کنید. برای شروع، مقداری ژل ابرو بزنید تا موهای ابروی شما صاف شود و فرم دهی آن راحت تر شود. بعد، با استفاده از موچین موهای اضافی زیر ابرو خود را مرتب کنید. اگر می خواهید قسمت بالای ابرو خود را مرتب کنید، برای انجام این کار با دقت بالا میتوانید از تیغ ابرو استفاده کنید. در آخر، ابروهای خود را با استفاده از مداد پر کنید تا ضخیم تر و پرتر بنظر برسند.

وکس ابرو

وقتی که صحبت از حذف موهای اضافی میشود مدت طولانی است که اپیلاسیون یکی از روش های مورد علاقه اکثر افراد است. این روش که همزمان چندین مو را بیرون می کشد، می تواند یک شکل تمیز و منظم و نتایج طولانی مدت ایجاد کند. این به خصوص برای هر کسی که به طور طبیعی ابروهای ضخیمی دارد و نیاز به حذف موهای اضافی دارد ایده آل است. با این حال، هنگامی که روی یک ناحیه کوچک مانند ابروهای خود کار می کنید، ممکن است احتمال خطا افزایش یابد . پس  بهتراست قبل از اقدام به این روش برای از بین بردن مو، با کیت وکس در خانه خود تمرین کنید. روش دیگر، به این صورت است که شما می توانید این کار را به متخصصان بسپارید و مطمئن باشید که ابروهای شما در دستانی باتجربه هستند.

وکس ابرو

 

بند انداختن ابرو

اگرچه بسیاری از خانم ها با بند انداختن راحت نیستند، اما یک روش ساده برای از بین بردن موهای اضافی ابرو و سایر نقاط حساس است. بند انداختن ابرو به این صورت است که با یک نخ نازک موهای اضافی را صاف و ملایم بیرون میکشد و معمولا دقیق تر از اپیلاسیون است و درد کمتری نیز دارد.همچنین سریعتر از وکس و برداشتن ابرو ها با موچین است و هزینه آن کمتر از کیت های وکس خانگی است. با این حال، اگر اولین باری است که ابروهایتان را نخ می اندازید، حتماً آرام پیش بروید. در حالی که روند کار با بند نسبتاً ساده است، اما درست کردن حرکات دست و انتخاب دقیق موهای اضافی نیازمند مهارت است که با تمرین بدست می آید.

بند انداختن ابرو

 

برداشتن ابرو با موچین

در حالی که اکثر ما تجربه استفاده از موچین را داشته ایم، اما برداشتن ابرو به بهترین شکل برای خیلی از ما هنوز چالش برانگیز است. به هر حال، فرم دادن به ابروها فقط به برداشتن موهای اضافی ختم نمیشود. برای افزایش مهارت فرم دادن به ابروهای خود با یک موچین، باید یک روند مشخصی را دنبال کنید. اول، شما باید شکل ایده آل ابروی خود را پیدا کنید و روی ابروی خود بکشید. سپس، موهای خارج از شکل دلخواه خود را با موچین بگیرید.اما،به آرامی پیش بروید و مراقب باشید که به موهای اصلی ابروی خود اسیب نزنید. از آنجا که این روش می تواند وقت گیر و سخت باشد برای خانم هایی که میخواهند مقدار کمی از موهای اضافی ابروی خود را بردارند مناسب است.

برداشتن ابرو با موچین

کیت های برداشتن ابرو

برای رسیدن به بهترین نتیجه هنگام فرم دادن به ابروها، شما باید ابزار مناسب برای کار خود داشته باشید. در مرحله اول، داشتن موچینی با کیفیت که با آن بتوان موهای ریز را هم برداشت. شانه ابرو که به شما کمک می کند تا ابروهای خود را مرتب کنید تا ببینید دقیقا چه چیزی باید برداشته شود. قیچی ابرو به شما این امکان را می دهدموهای بلند را کوتاه کنید و همینطور تیغ ابرو که میتوانید موهای کرکی را از بین ببرید. برای کسانی که هنوز مهارت کافی در برداشتن ابرو ندارند شابلون ابرو می تواند به شما این اطمینان را دهد که همه چیز را درست انجام می دهید. در مورد آرایش نیز فراموش نکنید، پر کردن ابروها و شکل دادن به آنها ، ظاهری زیبا و کامل را برای شما به ارمغان می آورد.

کیت اصلاح ابرو

 

سوالات متداول

آیا ابروهای پرپشت شما را جوانتر نشان می دهد؟
درست مثل موهای سر، ابروها با افزایش سن نازک می شوند. به همین ترتیب، هرچه ابروهای شما ضخیم تر باشد، جوانتر به نظر می رسید.اگر ابروهای نازکی دارید، می توانید برای پر کردن ابرو از لوازم آرایشی و یا از روش های دائمی تر مانند کاشت یا میکروبلیدینگ نیز استفاده کنید.

جذاب ترین فرم ابرو چیست؟
جذاب ترین فرم ابرو آن خواهد بود که متناسب با فرم صورت شما باشد و از خط طبیعی استخوان ابرو شما پیروی کند. بیشتر ابروها در یکی از پنج دسته کلی قرار می گیرند. که به شکل S، زاویه  تند، زاویه نرم، مستقیم یا گرد هستند.

آیا شانه زدن ابروها باعث رشد آنها می شود؟
مشابه موهای سر، شانه زدن ابروها باعث تحریک جریان خون در آن ناحیه می شود که به نوبه خود رشد موها را بهبود می بخشد. ماساژ صورت در امتداد ابروهای شما نیز تأثیر مشابهی خواهد داشت .سایر نکات برای  رشد سالم مو شامل داشتن یک رژیم غذایی غنی از ویتامین های D ، E و B و همچنین اسید فولیک و کلسیم است. بعلاوه، همیشه سعی کنید صورت خود را مرطوب نگه دارید و آرایش خود را قبل از خواب بشویید.

 

(Visited 258 times, 1 visits today)