زمان مطالعه: 5 دقیقه

همه ما برای داشتن پوستی سالم و خوب بسیار تلاش میکنیم. حتی ممکن است هزینه های هنگفتی هم بابت داشتن پوستی صاف و سالم بپردازیم.اما در آخر این تیرگی های زیر چشم هستند که میتوانند دیواری بین ما و پوست صورت دلخواه ما باشند.

بگذارید رازی را برای شما بازگو کنم.بسیاری از زنان معروف و سرشناس در دنیا هم با این تیرگی های زیر چشم خود مشکل دارند.تا حدی که مجبور به استفاده از مواد آرایشی مختلف برای پنهان کردن آنها هستند.دلیل آن هم کاملا مشخص است .چون این تیرگی ها سن شما را بیشتر نشان میدهد.چهره شما را خسته و یا بیمارنشان میدهد. این تیرگی ها به دلایل مختلف میتوانند ایجاد شوند.

اما این طور نیست که راه درمان هم نداشته باشند. امروزه بسیاری از روش های درمانی بر روی این تیرگی ها جواب داده است. درمان های خانگی مختلف که بسیار کمک کننده هم هستند وجود دارند.ما اینجا در این بخش از زیبایی بدانیم به دلایل و راه های درمان خانگی این معضل میپردازیم.پس با همراه باشید تا درمان مناسب خود را پیدا کنید.البته که یک شبه به نتیجه رسیدن دور از واقعیت است.اما انجام مداوم این روش ها نیجه ای خواهد داد که حتما شگفت زده میشوید.

رفع تیرگی دور چشم

دلایل کلی تیرگی زیر چشم ها

 

عدم مصرف آب کافی

نوشیدن روزانه حداقل 12تا10 لیوان آب در طول روز ضروری است. تا روزانه سم ها از بدن تخلیه کنندو اینکه اجازه ندهید دربدن شما ذخیره شوند تا مبادا به شما آسیب بزنند.

مشکلات داخلی

گاهی این تیرگی های زیر چشم به خاطر مشکلات داخلی است.با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات خصوصا سطح هموگلوبین خون و ویتامینها را بررسی کنید.کمبود هر کدام از این موارد میتواند موجب ضعف داخلی و در نهایت تیرگی زیرچشم شوند.

دلایل ژنتیکی

گاهی این تیرگی های دور چشم به دلیل ضعف بدنی نیستند و ارثی هستند. در این موارد امکان رفع آنها به ظور کامل وجود ندارد.اما با انجام یک روتین همیشگی میتوانید آن ها را بسیار کنترل کنید.

کمبود خواب

عدم خواب کافی،سیگار کشیدن،مشروبات الکلی هم میتوانند از عوامل ایجاد کننده این تیرگی های دور چشم باشند.اگر هرکدام از این موارد را انجام میدهید سعی کنید سبک زندگی خود را تغییر دهید.و اگر مشکل خواب دارید سعی کنید راه های درمان آن را پیدا کنید تا از شر این تیرگی ها نیز خلاص شوید.

استرس

فکر میکنم تاثیر منفی استرس بر اکثر بیماری ها و مشکلات ما بر هیچ کس پوشیده نیست.بله استرس دلیل تیرگی دور چشم ها هم میتواند باشد.انجام یوگا سه بار در هفته به کاهش استرس کمک زیادی میکند.

نداشتن رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی ناسالم شامل فست فود ها و تنقلات که حاوی مواد نگهدارنده هستند است.و نداشتن سالاد و سبزی تاره در رژیم غذایی میتواند باعث پیرتر شدن پوست شما شود.در نتیجهترگی های زیر چشم هم  به آسانی نمایان خواهندشد

بیماری طولانی مدت

بعد از بهبودی از یک بیماری طولانی هم به دلیل ضعف بدن در این مرحله تیرگی های زیر چشم میتوانند پیدا شوند.

نشستن پشت کامپیوتر

نشستن پشت سیستم ها باعث ایجاد استرس در چشم ها میشود و در نهایت باعث تیرگی چشم ها میشود.بعد از هر یک ساعت استفاده از سیستم با کف دست چشم های خود را ماساژ دهید.تا گردش خون در اطراف چشم خود را بالا ببرید و مانع ایجاد تیرگی شوید.

دلیل تیرگی دور چشم

درمان های خانگی رفع تیرگی دور چشم

مکمل های ویتامین برای درمان این تیرگی ها بسیار کارآمد هستند. ویتامین B & C که به ترمیم و بهبود بافت پوست کمک می کند. میوه های مرکبات مانند پرتقال،لیمو،کیوی،زردآلو و خربزه دارای مقادیر زیادی ویتامین C هستند و باید در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد.

رفع تیرگی دور چشم

ماسک های خانگی

استفاده از ماسک های دست ساز خانگی برای دور چشم ها بسیار روش موثری است.یک ساعت قرار دادن ماسک های روشن کننده در اطراف چشم در رفع تیرگی کمک کننده است.

ماسک روشن کننده

نارگیل تازه را آسیاب کنید،یا از پودر نارگیل هم میتوانید استفاده کنید.چند قطره آب لیمو، دو قاشق چایخوری خیار رنده شده و سه قاشق چایخوری خاک رس چینی (خاک رسی است که در بحث زیبایی استفاده میشود) را با یک قاشق چایخوری کرم تازه مخلوط کنید.ماسک بدست آمده را میتوانید تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید.در مرحله بعد یک لایه پنبه دور چشم بزنید بعد ماسک دست سازتان را روی آن بزنید.مراقب باشید که داخل چشمتان نریزید.یک جای خنک دراز بکشید و ریلکس کنید.این ماسک را باید 20 دقیقه دور چشم خود نگه دارید بعد با کمی شیرو سپس آب بشویید.

رفع تیرگی دور چشم با ماسک دست ساز خانگی

تونر چشم گوجه

وقتی حرف از لایه بردار میشود گوجه فرنگی یک انتخاب طبیعی عالی است.آب گوجه و کمی آب لیمو را با هم مخلوط کنید و دور چشم خود را با آن ماساژ دهید.20 دقیقه اجازه بدهید دور چشمتان بماند و بعد میتوانید با شیر نارگیل یا آب معمولی بشویید.

گوجه برای رفع تیرگی دور چشم

ماسک سیب زمینی

ثابت شده که سیب زمینی خام رنده شده یا حتی خلال های سیب زمینی برای رفع تیرگی دور چشم معجزه کننده هستند.خودتان امتحان کنید و از نتیجه شگفت زده شوید.

سیب زمینی برای رفع تیرگی دور چشم

چایی های گیاهی

اگز شما هم از آن دسته افرادی هستید که طرفدار دمنوش های گیاهی هستید،کیسه های آن ها را دور نریزید.بعداز استفاده آن ها را در یخچال نگه دارید و هر روز بر روی اطراف چشم خود قرار دهید.مخصوصا چای بابونه که به طرز چشمگیری روشن کننده تیرگی های اطراف چشم است.

رفع تیرگی دور چشم با چای گیاهی

 

ماسک های دست ساز برای درخشان کردن پوست هم قبلا معرفی کرده ایم. این بار با این دستورالعمل های طبیعی فوق العاده آماده کاهش تیرگی دور چشم خود باشید.اما به شرطی که قانون اصلی که نظم و تداوم است رعایت کنید. و سریع نا امید نشوید.

(Visited 258 times, 2 visits today)